Hiqet flamuri amerikan në Prizren

Prizreni

Hiqet flamuri amerikan në Prizren

Më: 4 janar 2020 Në ora: 21:47
Foto nga vendi i ngjarjes

Ende nuk dihet arsyeja se pse ka ndodhur kjo, por pranë kolegjit universitar "UBT" në Prizren flamuri amerikan është hequr nga persona të panjohur.

Kosova.info ka siguruar disa fotografi dhe sipas disa informacioneve, kjo ka ndodhur për shkak të mllefit pas vrasjes se gjeneralit iranian Qassem Solemani.

Ndryshe, kosovarja Ikballe Huduti-Berisha, që ka lidhje me Iranin, ka dalë kundër udhëheqësve të Shtetit të Kosovës që përkrahen vrasjen e gjeneralit iranian, Qasem Soleimani.

Themeluesja e një fondacioni fetar islamik në Kosovë që ishte deklaruar kundër Amerikës dhe Izraelit ka thënë se gjenerali i vrarë iranian nuk do të vdes kurrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat