​Përvjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit me aktivitete të kufizuara për shkak të COVID-19 - Bota Sot
​Përvjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit me aktivitete të kufizuara për shkak të COVID-19

Prizreni

​Përvjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit me aktivitete të kufizuara për shkak të COVID-19

Më: 9 qershor 2020 Në ora: 17:46
Ilustrim

Komuna e Prizrenit sivjet do të ketë aktivitete të limituara në kuadër të festave të qershorit, përkatësisht përvjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit më 10 qershor dhe Ditës së Çlirimit të Prizrenit më 12 qershor.

Për shkak të situatës së krijuar nga pandemia dhe me sugjerimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, është vendosur që aktivitetet festive të parapara për këto data të mos organizohen.

Më 𝟭𝟬 q𝗲𝗿𝘀𝗵𝗼𝗿 do të ketë homazhe te shtatorja e Abdyl Frashërit, Sylejman Vokshit dhe Ymer Prizrenit në kompleksin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit në ora 10:00, ndërsa më 𝟭𝟮 q𝗲𝗿𝘀𝗵𝗼𝗿, mbahen homazhe te varrezat e dëshmorëve në Landovicë, në ora 10:00.

Vënia e gurthemelit për ndërtimin e memorialit të Komandant Drinit në Bazhdarhane - parku përballë Shtëpisë së Bardhë, bëhet në ora 11.00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat