355 bombola oksigjeni për Spitalin e Prizrenit

Prizreni

355 bombola oksigjeni për Spitalin e Prizrenit

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 18:59
Prizren

Në kuadër të marrëveshjes së realizuar për mbështetje të Spitalit Rajonal të Prizrenit gjatë pandemisë, sot pas kërkesës që pranuam, kemi dhuruar 355 bombola me oksigjen 50 litërshe për spitalin, tregon kryetari i Komunës së prizrenit Mytager Haskuka.

Ai tregoi se gjatë takimit, drejtori i Spitalit Rajonal kërkoi vazhdimin e kësaj mbështetjeje, ngase furnizimi nga Ministria e Shëndetësisë nuk i plotëson nevojat momentale për oksigjen, për shkak të numrit të lartë të pacientëve ku janë të hospitalizuar 71 të infektuar nga COVID-19.

"Shëndeti dhe mirëqenia është mbi të gjitha, ndërkaq pandemia është armiku ynë i përbashkët, kundër të të cilët duhet të luftojmë me gjithë forcën që kemi", tha kryetari i Prizrenit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat