Inspektorët ndërprejnë ahengun familjar me 70 persona

Prizreni

Inspektorët ndërprejnë ahengun familjar me 70 persona

Më: 10 shtator 2021 Në ora: 22:17
Pamje nga vendi i ngjarjes

Policia, në bashkëpunim me inspektorë të Agjencisë së ushqimit dhe Veterinarisë, ka ndërprerë një aheng familjar të organizuar me rreth 70 persona në Prizren.

Lajmin e ka bërë të ditur Lamir Thaçi, nga Zyra për informim e AUV-it, derisa ka bërë me dije se është gjobitur pronari i biznesit dhe lokali është mbyllur përkohësisht.

“Inspektorati Sanitar i AUV zyra Prizren bashkë me Policinë kanë ndaluar mbajtjen e një ahengu familjar me rreth 70 persona. Biznesi është gjobitur dhe mbyllur përkohësisht deri në një vendim tjetër”, ka deklaruar ai.

Image

Policia kishte intervenuar edhe në dy dasma të tjera në të njëjtin qytet, të cilat po mbaheshin në kundërshtim me masat e marra nga Qeveria.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat