Zafir Berisha: Krejt parametrat çojnë se unë do jem kryetar i Prizrenit

Prizreni

Zafir Berisha: Krejt parametrat çojnë se unë do jem kryetar i Prizrenit

Më: 5 tetor 2021 Në ora: 00:49
Zafir Berisha

Kandidati i Nismas Socialdemokrate për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, është shprehur i bindur se do të të dalë i pari në këtë komunë në zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Madje Berisha në Edicionin Zgjedhor ka thënë se projekti i tij ka arritur në duart e 66 mijë qytetarëve prizrenas.

“Krejt parametrat çojnë që unë do të jem kryetar i Prizrenit. Jo që dua unë, por kështu duan qytetarët”.

“Unë jam në kontakte të përditshme me qytetarët, projekti im aktualisht ka mbrri në duart e 66 mijë qytetarëve të komunës së Prizrenit”.

”Besoj se atmosfera e cila është duke u krijuar dhe ofertat të cilat jemi duke i prezentuar, në tri format që i kam zgjedhur. Fushata ime është pak më ndryshe nga të gjitha fushatat që kam realizu që nga paslufta”.

”Andaj, unë besoj që rezultati do të shihet në ora 20:00, me datën 17 tetor”.

Berisha ka thënë se këtë fitore do ta arrijë përmes balotazhit, duke mos e përmendur ndonjë parti konkrete.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat