Gjahtarët e Prizrenit protestojnë ndaj Haskukës në Prizren

Prizreni

Gjahtarët e Prizrenit protestojnë ndaj Haskukës në Prizren

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 14:08
Gjahtarët e Prizrenit protestojnë ndaj Haskukës në Prizren

Shoqata e Gjahtarëve në Prizren po proteston para Komunës së Prizrenit të cilën e drejton kryetari Mytaher Haskuka.

Sipas Shoqatës, kjo protestë organizohet për shkak të moszbatimit të Ligjit për Gjuetinë dhe hapjen e sezonit të gjuetisë në Kosovë.

Në protestën para selisë së kryetarit të komunës, gjuetarët kanë dalur në veshje gjuetie dhe me qentë e gjuetisë.

Siç shihet nga pamjet, ata kanë lëshuar një sirenë në shenjë proteste.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat