Bytyqi: Materialet sensitive kanë ardh dhe të gjitha janë në çdo qendër të votimit

Prizreni

Bytyqi: Materialet sensitive kanë ardh dhe të gjitha janë në çdo qendër të votimit

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 08:18
Qendra e votimit

​Procesi i votimi ka nisur me kohë dhe pa ndonjë problem edhe në qendrën kryesore të votimit në shkollën “11 Marsi” në Prizren. Enver Bytyqi menaxheri i kasaj qendre tha se qendra e votimit 2042A ka 19 mijë e 417 votues si dhe ka 22 vendvotime.

Kurse sa i përket materialeve zgjedhore ai shtoi se në ditën e djeshme materialet kanë ardhur jo sensitive por që janë sistemuar nëpër klasa.

Bytyqi: Materialet sensitive kanë ardh dhe të gjitha janë në çdo qendër të votimit

"Sa i përket qendrës 2042A e cila i ka 22 vendvotime dhe ka 19 mijë e 417 votues në këtë qendër. Ditën e djeshme janë marrë materialet jo sensitive të cikat me kohë janë rregulluar nëpër klasë. Kurse sot ne mëngjes materialet sensitive kanë ardh dhe të gjitha janë në çdo qendër të votimit," ka thënë ai.

Po ashtu ai shtoi se sa i përket votimit në këtë qendër gjithçka po shkon në rregull.

Bytyqi: Gjithçka është duke shkuar në rregull

"Gjithçka është duke shkuar në rregull kanë filluar edhe persona individualisht kanë filluar me votua d.m.th sa i përket gjendjes votimi ka fillua në kohën e caktuar dhe gjithçka është duke shkuar sipas planit",ka shtuar ai.

Në ndërkohë janë gjashtë kandidatë për kryeatarë të kësaj Komune nga parti të ndryshme politike. Zafir Berisha nga Nisma, Mytahir Haskuka nga Vetëvendosja, Lulzim Kabashi AAK, Anton Quni LDK dhe Shaqir Totaj nga PDK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat