Një vit burg për kultivim të kanabisit në Prizren

Prizreni

Një vit burg për kultivim të kanabisit në Prizren

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 15:42
Ilustrim

Gjykata Themelore në Prizren ka dënuar me një vit heqje lirie A.B., për shkak se ka kryer veprën penale kultivim i bimëve të kanabisit.

A.B., më 24 qershor 2019, në oborrin e shtëpisë së tij familjare në Prizren, ka kultivuar dy bimë të llojit kanabis Sativa, me gjatësi 118 centimetra dhe 0.52 centimetra, me qëllim të prodhimit të narkotikëve, e të cilat janë gjetur gjatë një kontrolli policor mbi një rast të lajmëruar për dhunë në familje.

Gjykata ka vendosur edhe dënim plotësues për konfiskimin e dy bimëve kanabis.

Kundër këtij aktgjykimi pala e pakënaqur ka të drejtë ankese në Gjykatën e Apelit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat