​PDK propozon Antigona Bytyqin për kryesuese të Kuvendit Komunal në Prizren

Prizreni

​PDK propozon Antigona Bytyqin për kryesuese të Kuvendit Komunal në Prizren

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 20:57
Antigona Bytyqi

Kryesia e Degës së PDK-së në Prizren sot ka propozuar Antigona Bytyqin për kryesuese të Kuvendit Komunal në Prizren.

Në një njoftim për media thuhet se ky propozim është përkrahur unanimisht nga gjithë anëtarët e kryesisë dhe asamblistët e zgjedhur të Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Prizren. 

Antigona është e zgjedhur anëtare e kuvendit për herë të dytë, është anëtare e PDK-së dhe Gruas Demokratike për shumë vite dhe plotëson të gjitha kriteret profesionale për të qenë udhëheqëse e denjë. Ajo për shumë vite punon mësimdhënëse në arsim, ka integritet, aftësi menaxhuese dhe mbi të gjitha posedon aftësi komunikimi të nivelit të lartë.

Ndryshe, mbledhja e Kuvendit Komunal të Prizrenit mbahet të enjten, më 23 dhjetor. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat