Prizreni me reduktime deri 10 orë të energjisë elektrike

Prizreni

Prizreni me reduktime deri 10 orë të energjisë elektrike

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 20:52
Ilustrim

Edhe Komuna e Prizrenit po përballet me mungesë të theksuar të energjisë elektrike. Qytetarët e lagjeve të ndryshme thonë se kanë mbetur deri në 10 orë në terr, ndonëse shprehen se janë pagues të rregullt të faturave të rrymës.

Reduktimet e gjata të energjisë elektrike po sjellin mjaft telashe edhe në komunën e Prizrenit.

“Nxehemi me dru, por edhe kur nxehesh me dru pompa e ujit quhet me qarkulluar me rrymë”, tha një qytetar.

“Mbrëmë gjashtë orë s’kemi pas rrymë”, theksoi një tjetër.

“10 orë, 12, sot 15 orë, hala s’ka ardhë prej djehit”, tha një tjetër.

Dëme të shumta mungesa e rrymës po sjell edhe në biznese

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat