Kuvendi i Komunës së Prizrenit miratoi buxhetin për vitin 2022

Prizreni

Kuvendi i Komunës së Prizrenit miratoi buxhetin për vitin 2022

Më: 15 shkurt 2022 Në ora: 15:00
Komuna e Prizrenit

Kuvendi i Komunës në mbledhjen e sotme të jashtëzakonshme të punës, miratoi më shumicë të votave Buxhetin e vitit 2022.

Seancën e hapi kryesuesja e kuvendit znj. Antigona Bytyqi dhe propozoi rendin e ditës së mbledhjes:

1. 𝘔𝘪𝘳𝘢𝘵𝘪𝘮𝘪 𝘐 𝘉𝘶𝘹𝘩𝘦𝘵𝘪𝘵 𝘵ë 𝘬𝘰𝘮𝘶𝘯ë𝘴 së Prizrenit 𝘱ë𝘳 𝘷𝘪𝘵𝘪𝘯 2022

2. 𝘔𝘪𝘳𝘢𝘵𝘪𝘮𝘪𝘯 𝘦 𝘭𝘪𝘴𝘵ë𝘴 𝘴ë 𝘱𝘳𝘰𝘯𝘢𝘷𝘦 𝘬𝘰𝘮𝘶𝘯𝘢𝘭𝘦 𝘲ë 𝘥𝘰 𝘥𝘢𝘭𝘪𝘯 𝘯ë 𝘮𝘶𝘯𝘥ë𝘴𝘪 𝘴𝘩𝘧𝘳𝘺𝘵ë𝘻𝘪𝘮𝘪 𝘨𝘫𝘢𝘵ë 𝘷𝘪𝘵𝘪𝘵 2022

Pas aprovimit të rendit të ditës, kuvendarët nga subjektet politike analizuan disa nga zërat buxhetor dhe impaktin e tyre tek qytetarët. Pas diskutimeve të ndryshme, kryesuesja Bytyqi e hodhi në votim buxhetin e vitit 2022 dhe me shumicë të votave buxheti u miratua.

Po ashtu edhe në pikën e dytë të rendit të ditës u diskutuan pronat komunale që do dalin për shfrytëzim nga qytetarët dhe të tjerë gjatë vitit 2022. Edhe kjo pikë e rendit të ditës me shumicë të votave u votua nga kuvendarët e pranishëm në sallë.

Kryetari i komunës z. Shaqir Totaj, i falënderoi kuvendarët për votimin e buxhetit dhe listën e pronave komunale dhe u ofroi bashkëpunim të plotë me kabinetin e tij qeverisës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat