Filluan punimet për konsolidimin e ndërtesës së familjes Kovaçi në Prizren

Prizreni

Filluan punimet për konsolidimin e ndërtesës së familjes Kovaçi në Prizren

Më: 15 mars 2022 Në ora: 16:52
Filluan punimet për konsolidimin e ndërtesës së familjes Kovaçi në Prizren

Drejtori i QRTK n Prizren, Samir Hoxha, prmes nj njoftimi n facebook, ka br t ditur se, me mbështetje të Inspektoratit të Trashëgimisë Kulturore dhe Inspektoratit të Komunës së Prizrenit, filluam punimet për konsolidimin e ndërtesës së familjes Kovaçi në Prizren.

Deklarata:

“Duhet falënderuar edhe pronarët që treguan gatishmëri për t’u bërë palë në këtë proces tejet të ndërlikuar por shumë të rëndësishëm për të ardhmen e tyre por edhe të qytetit të Prizrenit.

Ndajmë bashkë krenarinë, por edhe përgjegjësinë që duke punuar vullnetshëm, ta shohim ç’do ditë e më të bukur qytetin tonë.”, ka shkruar drejtori Hoxha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat