Nuk do t’u besoni syve tuaj se me çfarë ankese shkoi Prizreni në rinumërim - Bota Sot
Nuk do t’u besoni syve tuaj se me çfarë ankese shkoi Prizreni në rinumërim

Prizreni

E enjte, 15 nëntor 2018

Nuk do t’u besoni syve tuaj se me çfarë ankese shkoi Prizreni në rinumërim

Më: 23 nëntor 2017 Në ora: 18:48
ilustrim

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa-PZAP sot ka marrë vendim që komuna e Prishtinës dhe e Prizrenit të shkojnë në rinumërim të votave nga balotazhi i 19 nëntorit.

Por në komunën e Prizrenit do të rinumërohen votat pas një ankese qesharake të një gruaje që nuk di as të shkruajë mirë.

Sevim Gushi Budakova ishte edhe vëzhguese e zgjedhjeve.

Ankesën përmes një letre të kësaj gruaje e ka shpërndarë edhe Zafir Berisha i Nismës, që kishte kandiduar për të parin e Prizrenit.

Kjo është ankesa bizare mbi parregullsitë e procesit zgjedhor që e dërgoi Prizrenin në rinumërim:

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test