Avdyli: Në bazë të këtyre kritereve do t’i gjejmë emrat në LDK për drejtorë të Ekzekutivit - Bota Sot
Avdyli: Në bazë të këtyre kritereve do t’i gjejmë emrat në LDK për drejtorë të Ekzekutivit

Prizreni

Avdyli: Në bazë të këtyre kritereve do t’i gjejmë emrat në LDK për drejtorë të Ekzekutivit

Më: 19 dhjetor 2017 Në ora: 07:35
Haxhi Avdyli

Kryetari i LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli thotë se ende nuk janë përcaktuar për emrat që do të jenë në Ekzekutivin e Haskukës.

Ai, tregon se në Kryesinë e LDK-së, një listë emrash, mirëpo deri më tash asnjëri prej tyre nuk është diskutuar.

“Do t’i diskutojmë të gjitha emrat mbi bazën e kritereve të caktuara”, thotë Avdyli për mediat lokale.
Kriteri i përcaktimit të emrit për drejtor, sipas tij, do të jetë autoriteti politik, profesional dhe rajonal i kandidatit.

“Në bazë të këtyre kritereve do t’i gjejmë emrat të cilët nuk janë të paktë”.

Avdyli thotë se ende nuk janë ulur për të biseduar me VV-në për mënyrën e qeverisjes së Prizrenit.

“Koalicioni do të ndërtohet mbi bazën e parimeve të qeverisjes dhe kriteret për bashkëqeverisje”.

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e balotazhi, zyrtarisht ka pasur koalicion vetëm me Nismën dhe disa parti të tjera të cilat nuk kanë fituar asnjë vend në Kuvend.

Jo zyrtarisht ndërkaq, marrëveshje ka pasur edhe me LDK-në.

Kryetari i ri i Prizrenit, Mytaher Haskuka, të mërkurën e ka marrë detyrën nga ish-kryetari Ramadan Muja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test