Haskuka kërkon mbështetje nga minsitri i Zhvillimit Rajonal - Bota Sot
Haskuka kërkon mbështetje nga minsitri i Zhvillimit Rajonal

Prizreni

Haskuka kërkon mbështetje nga minsitri i Zhvillimit Rajonal

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 16:35
Ai kërkon bashkëpunim të thellë me këtë Ministri.

Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka është takuar sot me ministrin e Zhvillimit Rajonal të Kosovës Rasim Demirin.

Pas diskutimeve të bëra për rrëshqitjen e dheut në zonën e Zhupës, për sanimin e gjendjes së rrugëve, Haskuka kërkon të intervenohet  në mënyrë që banorët e kësaj ane të sigurohen nga rreziqet natyrore.

Ai kërkon bashkëpunim të thellë me këtë Ministri.

Postimi i Haskukës në Facebook:

Pas rrëshqitjeve të dheut në zonën e Zhupës, me ministrin Rasim Demiri biseduam për sanimin e gjendjes së rrugëve dhe intervenimet që duhen bërë, në mënyrë që banorët e kësaj ane të sigurohen nga rreziqet natyrore.  Pos kësaj, me të debatuam edhe për projektet e përbashkëta mes Komunës dhe Ministrisë, e që kanë të bëjnë me Zhvillimin Rajonal. Komuna jonë ka kapacitete të shumta për zhvillim rural, me theks të veçantë në projektet infrastrukturore për bujqësi dhe turizëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test