Shënohet 9-vjetori i Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren - Bota Sot
Shënohet 9-vjetori i Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren

Prizreni

Shënohet 9-vjetori i Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren

Më: 26 shkurt 2018 Në ora: 07:33
Universiteti “Ukshin Hoti” – Prizren

Sot mbahet ceremonia e shënimit të 55-vjetorit të SHLP-së dhe 9-vjetorit të Universitetit “Ukshin Hoti” – Prizren.

Me këtë rast do të bëhet edhe prerja e shirit të ndërtesës së rinovuar të Fakulteti të Shkencave të Jetës dhe Mjedisit nga ana e rektorit, përfaqësuesve të institucioneve qendrore, kryetarit të Komunës  dhe disa ambasadorëve në Kosovë, të cilët e kanë konfirmuar pjesëmarrjen në këtë ceremoni.

Po ashtu me këtë rast do të hapet edhe ekspozita e ish-SHLP-së me fotografi dhe mjete të punës.

Ceremonia mbahet në amfiteatrin e madh të UPZ-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test