Vërshime edhe në fshatrat e Rahovecit - Bota Sot
Vërshime edhe në fshatrat e Rahovecit

Prizreni

Vërshime edhe në fshatrat e Rahovecit

Më: 4 mars 2018 Në ora: 15:00
Një video të dërguar nga një qytetar, shihet se vërshimet nga uji kanë shkaktuar dëme në këtë shkollë.

Shkrirja e borës dhe shiu i ditëve të fundit, ka shkaktuar dëme edhe në shkollën e fshatit Sapniq të komunës së Rahovecit.

Një video të dërguar nga një qytetar, shihet se vërshimet nga uji kanë shkaktuar dëme në këtë shkollë.

Ai duke fajësuar edhe komunën për mos ofrimin e kurrfarë ndihme, ka thënë se që nga ora 04:00, e mëngjesit janë duke pastruar, dhe nxënësit nuk kanë ku të shkojnë për mësim, pasi aty nuk janë as kushtet elementare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test