AAK në Prizren kërkon mbledhje të jashtëzakonshme (Dokument) - Bota Sot
AAK në Prizren kërkon mbledhje të jashtëzakonshme (Dokument)

Prizreni

AAK në Prizren kërkon mbledhje të jashtëzakonshme (Dokument)

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 14:37
Foto

Dega e AAK-së në Prizren përmes 16 nënshkrimeve të mbledhura ka kërkuar mbledhje të jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal, duke kërkuar debat për mos mbajtjen e Festivalit “Zambaku i Prizrenit”, përcjell KosovaPress.

“Në bazë të nenit 44, Pika 1 dhe Pika 2 e Ligjit për Vetëqeverisje Lokale, si dhe nenit 30 të Statutit të Komunës së Prizrenit, me iniciativën e Grupit Parlamentar të AAK-së dhe përmes nënshkrimeve të anëtarëve të Kuvendit të Komunës së Prizrenit kërkojmë nga kryesuesi ta thërrasë mbledhjen e jashtëzakonshme me këtë rend dite: “Debat për mos mbajtjen e Festivalit “Zambaku i Prizrenit”, thuhet në njoftim.

Bashkëngjitur kërkesa me listën me 16 nënshkrime të Anëtarëve të Kuvendit Komunal të Prizrenit për mbledhje të jashtëzakonshme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...