Vetëm një banor: Shqiptari që ka një fshat të gjithin për vete! Historia që të mahnit - Bota Sot
Vetëm një banor: Shqiptari që ka një fshat të gjithin për vete! Historia që të mahnit

Reportazhe

Vetëm një banor: Shqiptari që ka një fshat të gjithin për vete! Historia që të mahnit

Më: 18 mars 2018 Në ora: 09:39
Fshati

Sabit Maliqi jeton i vetëm në fshat Fshati Graxhenik i komunës së Kamenicës ka mbetur vetëm me një banor.

Ai jeton i vetëm në një përrua dhe nuk dëshiron ta lëshojë fshatin.

Ka mbushur 70 vjet, gatuan dhe ushqimin e  përgatitë vet.

Thotë se në qytet nuk mund të jetojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test