Vetëm një banor: Shqiptari që ka një fshat të gjithin për vete! Historia që të mahnit - Bota Sot
Vetëm një banor: Shqiptari që ka një fshat të gjithin për vete! Historia që të mahnit

Reportazhe

E enjte, 15 nëntor 2018

Vetëm një banor: Shqiptari që ka një fshat të gjithin për vete! Historia që të mahnit

Më: 18 mars 2018 Në ora: 09:39
Fshati

Sabit Maliqi jeton i vetëm në fshat Fshati Graxhenik i komunës së Kamenicës ka mbetur vetëm me një banor.

Ai jeton i vetëm në një përrua dhe nuk dëshiron ta lëshojë fshatin.

Ka mbushur 70 vjet, gatuan dhe ushqimin e  përgatitë vet.

Thotë se në qytet nuk mund të jetojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test