Trupi juaj po plaket shpejt – kuptojeni përmes këtyre shenjave - Bota Sot
Trupi juaj po plaket shpejt – kuptojeni përmes këtyre shenjave

Shëndetësia

Trupi juaj po plaket shpejt – kuptojeni përmes këtyre shenjave

Më: 20 prill 2019 Në ora: 18:31
Ilustrim

Shkencëtarët besojnë se plakja juaj më shumë varet nga farorët e jashtëm sesa nga gjenetika.

Vetëm 20% e plakjes përcaktohet nga trashëgimia.

Mosha biologjike e një personi ka një efekt të madh në atë se si ata duken, prandaj njerëzit e të njëjtës moshë mund të duken më të rinj ose më të vjetër sesa janë në të vërtetë.

Më poshtë janë disa fakte që tregojnë se trupi juaj po plaket më shpejt sesa duhet.

Kur keni lëkurë jashtëzakonisht të thatë dhe me shenja

Kur keni çrregullime të ciklit menstrual

Kur jeni të dobët fizikisht

Kur keni rënie të dukshme të flokëve

Kur keni çrregullime të gjumit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...