Këtë frutë shmangeni në mëngjes - Bota Sot
Këtë frutë shmangeni në mëngjes

Shëndetësia

Këtë frutë shmangeni në mëngjes

Më: 13 mars 2018 Në ora: 11:58
Ilustrim

Të provoni t’i shmangeni të ngrënit mëngjes me një banane, duket si zgjidhje e mirë për momentin.

Mirëpo sipas dietologëve kjo nuk është një zgjedhje e mirë, mirëpo cilësohet si më e keqja për mëngjes.

Edhe pse banania është e pasur me shumë vlera ushqyese që garantojnë energji trupore, nuk duhet të konsumohet për mëngjes.

Bananet mund t’ju japin energji në fillim, mirëpo gjumi dhe lodhja do t’ju kaplojë pak më vonë. Po ashtu e pengojnë organizmin tuaj që ta tretë ushqimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test