Vuani nga ankthi? Thuaj jo këtyre ushqimeve… - Bota Sot
Vuani nga ankthi? Thuaj jo këtyre ushqimeve…

Shëndetësia

Vuani nga ankthi? Thuaj jo këtyre ushqimeve…

Më: 12 gusht 2018 Në ora: 12:59
Ilustrim

Ankthi është një shqetësim shëndetësor që përjetohet në mënyra të ndryshme te persona të ndryshëm.

Gjithashtu për të gjithë ato persona që kanë një problem të tillë duhet të bëjnë kujdes dhe të kujdesen për veten që të mos konsumojnë pije që kanë ndikim negative tek shëndeti i tyre.

Personat që vuajnë nga ankthi nuk duhet të konsumojnë kafeinë pasi ajo ndikon negativisht në gjendjen e tyre.

Sipas specialistëve sasia e lartë e kafeinës në organizëm mund të shkaktojë aritmi dhe të përkeqësojë situatën e këtyre personave.

Nga ana tjetër, jo vetëm kafja por edhe alkooli e duhani duhen eleminuar nga personat që vuajnë nga ankthi, mbi të gjitha nëse janë duke marrë medikamente për problemin e tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...