OnePlus do të prezantojë tre telefonë të rinj gjatë muajit Mars

Shkencë & Teknologji

OnePlus do të prezantojë tre telefonë të rinj gjatë muajit Mars

Më: 1 mars 2021 Në ora: 16:11
OnePlus

OnePlus e pret një Mars i vështirë ndërsa kompania po përgatitet të lançojë të paktën katër pajisje të reja përfshirë një model me kosto të ulët OnePlus 9R krahas modeleve standarde OnePlus 9 dhe 9 Pro.

Ishte spekuluar se modeli buxhetor i kësaj linje do të kishte një emër si OnePlus 9E ose 9 Lite i cili do të reduktonte më tutje hendekun mes segmentit të lartë dhe atij buxhetor siç janë seritë OnePlus Nord N.

Ky model do të ruajë ekranin 6.5-inç 90Hz zë Nord N10, procesorin Snapdragon 690 dhe kamerën 64-megepiksel por mund të ketë më shumë RAM prej 8GB dhe bateri 5,000 mAh sipas 91Mobiles.

Ndërsa modelet e segmentit të larët OnePlus 9 dhe 9 Pro do të ketë procesorin Snapdragon 888 dhe ekran 120Hz. Por spekulimet nuk mbarojnë këtu sepse raportohet se kompania do të zbulojë orën inteligjente WearOS i cili do të ketë ngjashmëri me Oppo Watch RX. Presim që herët a vonë kompani të nisë publikimin e detajeve rreth smartfonëve në këtë muaj që sapo kemi hyrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat