Përdoruesit e Twitter mund të shpërndajnë cicërima në Instagram Stories

Shkencë & Teknologji

Përdoruesit e Twitter mund të shpërndajnë cicërima në Instagram Stories

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 10:13
Twitter

Në fund të 2020-ës Twitter nisi testimin e një funksionaliteti i cili bënte të mundur publikimin e cicërimave në Instagram Stories.

Tashmë mëse gjysmë viti më vonë kompania e lançoi këtë opsion për të gjithë përdoruesit e iOS.

Opsioni aksesohet përmes ikonën e shpërndarjes dhe përzgjedhur opsionin Instagram Stories në fund të menusë.

Për momentin ato postohen si elementë jo-interaktivë dhe nuk mund të likoni një për të parë kontekstin origjinal në Twitter.

Pra, funksionaliteti nuk dërgon askë në Twitter por të paktën nuk mbushni telefonin me screenshot të cicërimave. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat