Rama viziton Shkodrën: Do të angazhojmë ushtri shtesë

Shkodra

Rama viziton Shkodrën: Do të angazhojmë ushtri shtesë

Më: 10 janar 2021 Në ora: 15:34
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka vizituar zonat e përmbytura nga reshjet e shiut atje.

Rama nga Shkodra ka thënë se ku do të ketë bllokime do të intervenojë ushtria.

“Më shqetëson fakti që sot dhe gjatë natës do të ketë reshje shumë intensive. Pjesën tjetër do ta menaxhojmë.

E rëndësishme është që nuk ka banesa e bagëti të dëmtuara. Aty ku do të kemi bllokime, do të fusim ekstra sforco me ushtri e mjete lundrimi, për të siguruar që askush të mos ketë probleme, si dhe t’iu shkojë të gjithëve në banesë ndihma. 24 orët që kemi përpara janë më kritiket, pastaj mund të përmirësohet situata”,ka thënë Rama.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat