Shpërthimi në Paris, reagon ministri ende në detyrë Bushati - Bota Sot
Shpërthimi në Paris, reagon ministri ende në detyrë Bushati

Shqipëria

Shpërthimi në Paris, reagon ministri ende në detyrë Bushati

Më: 12 janar 2019 Në ora: 16:10
Shpërthimi në Paris

Ministri ende në detyrë i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati ka reaguar pas shpërthimit të ndodhur mëngjesin e sotëm në Paris ku gjetën vdekjen 4 persona dhe 47 të tjerë u plagosën.

 "Trishtim dhe solidaritet i të gjithë shqiptarëve me parisienët dhe familjet e viktimave të zjarrfikësve nga shpërthimi i tmerrshëm i këtij mëngjesi në Paris", shkruan Bushati.

Shpërthimi i fuqishëm I ditës së sotme ndodhi në një furrë buke në qendër të Parisi, jo shumë larg teatrit Folie Bergere si pasojë e rrjedhjes së gazit në furrën e  bukës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...