Sarandë, mbytet një Velierë rreth 8 milje larg bregut - Bota Sot
Sarandë, mbytet një Velierë rreth 8 milje larg bregut

Shqipëria

Sarandë, mbytet një Velierë rreth 8 milje larg bregut

Më: 19 janar 2019 Në ora: 17:00
Sarandë

Një velierë është mbytur rreth 8 milje detare larg Sarandës në afërsi të kepit të Qefalit.

Drejtuesi i velierës që ishte personi i vetëm ekuipazhi të anijes është shpëtuar nga policia pas lëshimit të sinjali për ndihmë.

Personi është shtetas italian ndërsa nuk dihet nëse mjeti detar ishte në pronësi të tij apo ishte marrë me qera në Korfuz.

Itinerari i synuar ishte Saranda. Janë duke u hetuar shkaqet e ngjarjes, ndërsa kushtet atmosferike janë përjashtuar si shkak pasi deti ka qenë i qetë dhe pa erë.

Policia kufitare është në vendngjarje ndërsa anija dyshohet të jetë zhytur në thellësinë 80 m.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...