Aktivistja-Salianjit: Keni hyrë të varfër, jeni pasuruar nga politika, tani doni dhe pushtet me trazira - Bota Sot
Aktivistja-Salianjit: Keni hyrë të varfër, jeni pasuruar nga politika, tani doni dhe pushtet me trazira

Shqipëria

Aktivistja-Salianjit: Keni hyrë të varfër, jeni pasuruar nga politika, tani doni dhe pushtet me trazira

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 12:27
Brizida Gjikondi dhe Ervin Salianji

Brizida Gjikondi nga shoqëria civile e ftuar në “360 Gradë” në Ora News, u përplas ashpër me deputetin Ervin Salianji, duke thënë se opozita menaxhon interesa të përbashkëta me mazhorancën.

Pjesë nga debati: 

Gjigondi: Nuk ka qartësi sepse këta po dalin për të përfituar nga revolta që kanë shqiptarët. Këta janë përfitues. Por unë jam e bindur se do të ketë një rrugë të gjatë ku këta nuk do të jeni përfituesit.

Salianji: Ne po dalim për shqiptarët.

Gjikondi: Nuk po dilni për shqiptarët se po të kishit dalë për shqiptarët nuk kishit bërë qeveri para një viti.

Salianji: Nëse ishte kështu as ti nuk ishe sekretare për marrëdhënie me publikun tek LSI-ja dhe të dalësh e pakënaqur dhe të vish këtu. Biografi do bëjmë tani.

Gjikondi: Jam shumë më e ndershme se ty, sepse pardje pije kafe me Arben Ahmetajn dhe e kompenson me agresivet. Nuk mund të shisni moral kur nuk keni moral. Sepse po ju keni biznese të përbashkëta. Keni hyrë të varfër dhe keni dalë të pasur.

Salianji: Së pari, nuk kam qenë asnjëherë në një pozicion publik. Së dyti, në një kafe që kam qenë, e kam sqaruar. Kam nxjerr kamerat nga video në një gjë të stisur. Unë nuk kam menaxher interesash, as menaxher biznesesh që menaxhojnë bizneset për mua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...