Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 08:01
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga aktiviteti i masave ajrore me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit afrikan e cila do të influencojë në territorin e Shqipërisë me rritje të temperaturave.

Moti do të mbetet me diell vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore dhe Jug të vendit.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 14/28°C

Zonat e ulëta 16/32°C

Zonat bregdetare 16/30°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat