PD e Lushnjës, letër KZAZ: Presidenti ka anuluar zgjedhjet, lironi ambientet - Bota Sot
PD e Lushnjës, letër KZAZ: Presidenti ka anuluar zgjedhjet, lironi ambientet

Shqipëria

PD e Lushnjës, letër KZAZ: Presidenti ka anuluar zgjedhjet, lironi ambientet

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 11:49
Foto

Kryetari i degës së Partisë Demokratike Lushnjë, Saimir Korreshi, me një shkresë zyrtare drejtuar kryetarit të KZAZ-së së Lushnjës si dhe kryetarit të Bashkisë së Lushnjës, kërkon lirimin e ambienteve publike.

Kjo shkrese sipas tij vjen  pas nxjerrjes së dekretit të Presidentit të Republikës për shfuqizimin e datës së zgjedhjeve për pushtetin vendor dhe kthimin e tyre në funksion normal publik, pasi s’ka asnjë bazë ligjore që ato të mbahen të zëna.  Në letrën e drejtuar KZAZ-së Lushnjë, thuhet se zgjedhjet e 30 qershorit  janë anuluar dhe ende nuk ka një datë tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...