A ka frikë Presidenti nga Komisioni Hetimor? Ja si përgjigjet ai - Bota Sot
A ka frikë Presidenti nga Komisioni Hetimor? Ja si përgjigjet ai

Shqipëria

A ka frikë Presidenti nga Komisioni Hetimor? Ja si përgjigjet ai

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 11:56
Foto

Partia Socialiste ka ngritur një Komision Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si President.

Nga qyteti  i Durrësit, kreu i shtetit tha se nuk është fare i shqetësuar për nismën e maxhorancës, duke thënë se shqetësimi i vetëm i tij është 19 tetori. Sipas tij, nëse nuk i jepet fund zgjidhjes së krizës politike, BE nuk mund të hapë negociatat me Shqipërinë me datë 17-18 tetor.

“Nuk kam asnjë shqetësim për komisionet hetimore, për gjykatat apo ndonjë sistem drejtësie që të gjykon lëvizjet e mia. Shqetësimi im i vetëm është 19 tetori. Çfarë do iu themi shqiptarëve! Që fajin e ka Luli dhe Mona, që e kanë fajin ndërkombëtarët”, tha Presidenti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...