Meta poston foto nga vizita në monumentin unik, ja urimi që bën për shqiptarët - Bota Sot
Meta poston foto nga vizita në monumentin unik, ja urimi që bën për shqiptarët

Shqipëria

Meta poston foto nga vizita në monumentin unik, ja urimi që bën për shqiptarët

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 09:12
Ilir Meta

Presidenti i vendit, Ilir Meta e ka nisur diten sot me nje urim per gjithe besimtarët bektashinj dhe të gjithë shqiptarët, që këtë javë nisin pelegrinazhin e tyre në malin e shenjtë të Tomorrit!

Teksa poston foto nga Vendi i Mirë i Teqesë së vjetër të Ballëm Sulltanit, në Ballenjë të Martaneshit, Meta e quan kete nje “monument unik, jo vetëm besimi e kulturor, por edhe natyror, ju uroj një javë të mbarë, në paqe dhe në harmoni!”.

Postimi i Metës

Mirëmëngjes të dashur miq!

Nga Vendi i Mirë i Teqesë së vjetër të Ballëm Sulltanit, në Ballenjë të Martaneshit, një monument unik, jo vetëm besimi e kulturor, por edhe natyror, ju uroj një javë të mbarë, në paqe dhe në harmoni!

Urimet më mira për besimtarët bektashinj dhe të gjithë shqiptarët, të cilët këtë javë nisin pelegrinazhin e tyre në malin e shenjtë të Tomorrit!

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat