Diell dhe temperatura që ulen në…/ Çfarë rezervon moti për nesër

Shqipëria

Diell dhe temperatura që ulen në…/ Çfarë rezervon moti për nesër

Më: 21 janar 2020 Në ora: 06:29
Ilustrim

Moti i qëndrueshëm dhe me diell do të shoqërojë ditën e nesërme territorin shqiptar, ku në zonat malore do të ketë vranësira të herë pas herëshme.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat nga -3°C në 12°C.

E martë, 21 janar 2020. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e martë, dt.21) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt.21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 5 / 11 °C

në vendet e ulëta: 2 / 12 °C

në vendet malore: -3 / 3 °C

ERA

Nesër (e martë, dt.21) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat