Një tjetër rast me koronavirus në Lezhë, pacientja dyshohet se ka infektuar dhe stafin mjekësor - Bota Sot
Një tjetër rast me koronavirus në Lezhë, pacientja dyshohet se ka infektuar dhe stafin mjekësor

Shqipëria

Një tjetër rast me koronavirus në Lezhë, pacientja dyshohet se ka infektuar dhe stafin mjekësor

Më: 26 mars 2020 Në ora: 09:33
Foto ilustrim

Një tjetër rast është konfirmuar me Covid-19 në Lezhë.

Pacientja ishte e shtruar në pavion e ortopedisë ku i është nënshtruar një operacioni, simptomat nuk kanë qenë të dukshme se mund të jetë e prekur me covid 19, por me kalimin e ditëve i është shtuar temperatura dhe mjekët i kanë bërë tamponin ku ka rezultuar pozitive.

Ajo ka qëndruar disa ditë në pavion ku mund të ketë infektuar dhe stafin mjekësor.

Këta të fundit kanë kryer tamponet dhe pritet rezultati i tyre, ndërkohë pavioni i ortopedisë është mbyllur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat