Mbolli fidanë me kanabis në stanin e tij, pranga 60-vjeçarit në Mallakastër - Bota Sot
Mbolli fidanë me kanabis në stanin e tij, pranga 60-vjeçarit në Mallakastër

Shqipëria

Mbolli fidanë me kanabis në stanin e tij, pranga 60-vjeçarit në Mallakastër

Më: 28 maj 2020 Në ora: 09:07
Foto ilustrim

Vijon kontrolli i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Një 60-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Mallakastrës pasi në afërsi të stanit të tij, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Vasjar, u gjetën të kultivuar disa fidanë narkotikë.

''Shërbimet e Stacionit të Policisë Memaliaj, në vijim të kontrollit të territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, kanë bërë arrestimin e shtetasit M. Sh., 60 vjeç, banues në fshatin Vasjar, Memaliaj, pasi në afërsi të stanit të tij, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Vasjar, u gjetën të kultivuar disa fidanë narkotikë'', thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet në ngarkim të shtetasit të mësipërm i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat