Vendosën çadra dhe shezlongë pa leje/ Procedohen 3 persona në Durrës - Bota Sot
Vendosën çadra dhe shezlongë pa leje/ Procedohen 3 persona në Durrës

Shqipëria

Vendosën çadra dhe shezlongë pa leje/ Procedohen 3 persona në Durrës

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 09:30
Foto ilustrim

Tre shtetas janë proceduar penalisht në Durrës përgjatë operacioneve kundër zaptimit të pronës publike.

Bëhet fjalë për B. M., 29 vjeç dhe A. Sh., 26 vjeç, pasi shërbimet e Policisë konstatuan se në vendin e quajtur “Bregu i detit Adriatik”, në fshatin Sektor Rinia, kishin vendosur çadra dhe shezlongë pa lejen e autoriteteve përkatëse.

Gjithashtu u procedua penalisht shtetasi Y. K., 53 vjeç, banues në Durrës, pasi përpara lokalit në pronësi të tij, në lagjen nr. 13, Plazh, kishte vendosur çadra dhe shezlongë pa leje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Pushtimi i tokës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat