Rama poston videon nga liqeni i Bovillës: E bukur, por aspak... - Bota Sot
Rama poston videon nga liqeni i Bovillës: E bukur, por aspak...

Shqipëria

Rama poston videon nga liqeni i Bovillës: E bukur, por aspak...

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 09:02
Liqeni i Bovillës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një video nga liqeni i Bovillës, i cili ndodhet vetëm pak kilometra larg kryeqytetit.

Rama thekson se pas investimeve të kryera në Bovillë, është rritur sasia e furnizimit me ujë në kryeqytet.

“Mirëmëngjesi nga Bovilla e bukur, por aspak thjesht turistike? Liqeni i Bovillës falë investimeve tona ka rritur sasinë e furnizimit dhe kapacitetet e filtrimit të ujit në Tiranë”, shkruan kryeministri në Facebook. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat