Sezoni veror në Shqipëri ka nisur/ ‘Çmenden’ çmimet, shikoni faturat stratosferike - Bota Sot
Sezoni veror në Shqipëri ka nisur/ ‘Çmenden’ çmimet, shikoni faturat stratosferike

Shqipëria

Sezoni veror në Shqipëri ka nisur/ ‘Çmenden’ çmimet, shikoni faturat stratosferike

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 10:00
Shqipëri

Sezoni turistik ka nisur, por duket që faturat nuk janë aq të lira sa mund t'i mendoni. Ish-kryeministri Berisha ka ndarë me ndjekësit një faturë, ku demonstrohet qartë sesi abuzohet me çmimet.

Në sezonin veror e jo vetëm, qytetarët publikojnë faturat marramendëse ku nuk e justifikojnë produktin dhe shërbimin. E njëjta gjë ka ndodhur edhe me një qytetar, i cili është zhgënjyer me çmimin për një hamburger.

“Pusho Shqip” është slogani i sezonit turistik të këtij viti. Pavarësisht situatës së vështirë të krijuar si pasojë e pandemisë së koronavirusit, operatorët turistikë i kanë marrë të gjitha masat për të patur pushime të qeta dhe pa probleme. Por ndodh që ndonjë biznes, të abuzojë duke larguar klientelën.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat