Vasili: Rama gënjeu kur tha se BE po pengon ndryshimin e sistemit, mortjen e ka nga koalicionet - Bota Sot
Vasili: Rama gënjeu kur tha se BE po pengon ndryshimin e sistemit, mortjen e ka nga koalicionet

Shqipëria

Vasili: Rama gënjeu kur tha se BE po pengon ndryshimin e sistemit, mortjen e ka nga koalicionet

Më: 28 korrik 2020 Në ora: 22:37
Petrit Vasili

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka publikuar në Facebook, një video të kryeministrit Ranma gjatë fjalës së tij në partlament, teksa thotë se BE ndërhyri për herë të parë në politikën e brendshme të një vendi, për sistemin dhe kodin zgjedhor.

Për Vasilin, gënjeu kur tha se BE po pengon ndryshimin e sistemit zgjedhor.

Sipas tij, mazhoranca e ka hallin te koalicionet.

Postimi i Vasilit në Facebook

Keta te paturpë genjejne aq shume sa harrojne edhe genjeshtrat e tyre!(Video).

Kryemashtruesi i qeverise dhe zgjatimi i tij ne Keshillin Politik thone me gojen plot qe nuk po ndryshojme sistemin zgjedhor.

Cfare genjeshtaresh rruge!!

Shiheni Videon kur ky Kryemashtruesi i qeverise ankohet kundra BE- se qe po e pengon te ndryshoje sistemin zgjedhor.

Mashtruesa merruni vesh me njeri tjetrin se e mori vesh gjithe bota qe gjithe mortjen e keni nga koalicionet.

Bashkimi Europian për herë të parë në histori ndërhyn në një çështje eksluzive të politikës së brendshme që është zgjedhja e një sistemi dhe të një kodi zgjedhor, që të gjitha vendet e kanë sipas vullnetit të parlamentit të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat