Përfshihet në flakë fasoneria në Shqipëri, punëtorët dalin në kohë

Shqipëria

Përfshihet në flakë fasoneria në Shqipëri, punëtorët dalin në kohë

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 18:38
Pamje nga vendngjarja

Një zjarr i madh dhe i papritur ka rënë brenda një fabrike fasonerie në Skrapar.

Godina u përfshi në flakë, në momentin që aty ende punohej.

Nuk dihen akoma shkaqet e rënies së zjarrit. Pamjet kanë shkaktuar panik në tërë qytetin.

Raportohet se punonjësit që nodheshin brenda kanë dalë të gjithë jashtë, menjëherë pas rënies së zjarrit.

Nuk ka pasur asnjë të lënduar fatmirësisht, ndërkohë policia dhe zjarrfikësja ndodhet në vendin e ngjarjes, për të hetuar dhe shuar flakët që përfshinë godinën e fasonerisë. Nga të dhënat e para dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat