Ambasadorja Yuri Kim infektohet me Covid-19

Shqipëria

Ambasadorja Yuri Kim infektohet me Covid-19

Më: 12 shkurt 2021 Në ora: 14:37
Yuri Kim

Ambasadorja e SHB, Yuri Kim ka dalë pozitive me koronavirus.

Lajmin e ka dhënë vetë ambasadorja në Twitter.

‘Miq më duhet të ju bëj të ditur se jam testuar pozitive me Covid-19. Unë do ti vazhdoj ti kryej detyrat e mia, në karantinimin që do të bëj në shtëpi për ditët në vijim.

Faleminderit për urimet tuaja dhe ju lutemi qëndroni vigjilent për shëndetin tuaj!’, shkruan ambasadorja Kim në mesazhin e saj në Twitter.

Një ditë më parë ambasadorja ishte në një vizitë në Durrës, ku zhvilloi takime të shumta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat