Mashtrim dhe drejtim mjeti në gjendje të dehur, dy të arrestuar në Durrës

Shqipëria

Mashtrim dhe drejtim mjeti në gjendje të dehur, dy të arrestuar në Durrës

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 10:18
Foto ilustrim

Dy persona janë vënë nën prangat e policisë, njëri prej tyre i shpallur në kërkim për mashtrim.

Policia vuri në pranga shtetasin B. B., 29 vjeç, banues në Tiranë, i shpallur në kërkim për veprën penale “Mashtrimi”.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi më datë 21.10.2021, shtetasi R. Ç. ka bërë kallëzim se ky shtetas i kishte marrë me qira mjetin tip “Benz” dhe nuk ia kishte kthyer më.

Ndërkaq, u vu nën pranga shtetasi me inicialet A. M., 64 vjeç, banues në Tiranë, pasi u konstatua nga shërbimet duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur.

Materialet kaluan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat