Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Shqipëria

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Më: 4 maj 2024 Në ora: 08:27
Foto ilustrim

Sot, më 03 maj 2024, dollari amerikan, blihet me 93.2 lekë dhe shitet me 94.3 lekë.

Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.8 lekë.

Franga zvicerane, këmbehet në blerje me 102.1 lekë, ndërsa në shitje me 103.1 lekë.

Paundi britanik, blihet me 116.5 lekë dhe shitet me 117.5 lekë.

Dollari kanadez, sot në blerje këmbehet me 68 lekë, ndërsa në shitje me 69.3 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat