Basha para demokratëve: Betohem se PD do qëndrojë në këmbë, e fortë dhe e bashkuar

Shqipëria

Basha para demokratëve: Betohem se PD do qëndrojë në këmbë, e fortë dhe e bashkuar

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 16:00
Lulzim Basha

Me një mesazh të fortë e ka mbyllur fjalën e tij  kreu i PD Lulzim Basha në aktivitetin e zhvilluar në përkujtim të 31-vjetorit të Lëvizjes Studentore, që rrëzoi regjimin komunist.

Përpara dhjetëra demokratëve Basha u betua se PD do të qëndrojë në këmbë e fortë dhe e bashkuar.

Lideri i demokratëve u shpreh se PD do jetë e bashkuar që të përmbushë misionin e dhjetoristëve të vitit 1990.

“Në këtë 8 dhjetor betohem se PD është në këmbë e fortë, ka ditur dhe do dijë të qëndrojë në këmbë e fortë e bashkuar sepse ne kemi një misionin, lirinë demokracinë si gjithë Evropa e kemi marrë nga dhjetoristët dhe se dorëzojmë derisa ta bëjmë realitet”, tha Basha mes të tjerash.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat