Mbahet seanca e parë plenare për vitin 2022

Shqipëria

Mbahet seanca e parë plenare për vitin 2022

Më: 17 janar 2022 Në ora: 16:28
Kuvendi i Shqipërisë

Sesioni i ri parlamentar për vitin 2022 nisi këtë të hënë në orën 16:00.

Në seancën e parë për vitin 2022, do të marrë pjesë dhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, i cili është në vendin tonë në një vizitë zyrtare.

Seanca ka nisur me një minutë heshtje për ish- presidentin e Parlamentit të BE-së, David Sassoli.

Ai ndërroi jetë shtatë ditë më parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat