Kaos në pikat e shitjeve, radhë e gjatë për të marrë abone

Shqipëria

Kaos në pikat e shitjeve, radhë e gjatë për të marrë abone

Më: 31 mars 2022 Në ora: 13:31
Kaos në pikat e shitjeve, radhë e gjatë për të marrë abone

Numri i lartë i qytetarëve që kërkojnë abone kanë krijuar kaos në pikat e shitjeve.

Pamjet tregojnë se si njerëzit shtyhen me njëri-tjetrin për të përfituar abone.

Kryesisht janë studentët ata të cilët kërkojnë të përfitojnë abone duke pritur në radhë pasi abonetë e studentit janë në numër të reduktuar.

Nuk është hera e parë që krijohet kjo lloj situate në kioskat e vendosura nga bashkia.

Të rinjtë preferojnë të qëndrojnë në radhë dhe të marrin abone sepse ajo do t’i ndihmojë në reduktimin e shpenzimeve në një kohë kur çmimet e produkteve të shportës janë rritur si pasojë e luftës në Ukrainë.

Pavarësisht situatave të përsëritura për marrjen e aboneve, akoma nuk ka një përmirësim të gjendjes në pikat e shitjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat