Gara për kreun e PD-së/ Zbardhet kalendari i takimeve të Berishës dhe Elezit për nesër

Shqipëria

Gara për kreun e PD-së/ Zbardhet kalendari i takimeve të Berishës dhe Elezit për nesër

Më: 18 maj 2022 Në ora: 15:19
Selia e PD

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, ka publikuar kalendarin e takimeve të të dy kandidatëve për kryetarë të Partisë Demokratike, Ibsen Elezi dhe Sali Berisha.

Mësohet se konkretisht Elezi do të mbajë tri takime, një me anëtarë të FRPD-së dhe dy në Pogradec dhe në Korçë. Ndërkohë, Berisha do të mbajë vetëm një takim me demokratët e Korçës.

Ora 13.00 – Ibsen Elezi takim me anëtare të FRPD-së;

Ora 17.00 – Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD-së në Pogradec;

Ora 20.00 – Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD-së në Korçë;

Ora 18.30 – Sali Berisha takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD-së në Korçë.

Komisioni ka marrë menjëherë masat për njoftimin e degëve përkatëse në lidhje me kalendarin e takimeve. Ndërkaq, Komisioni fton të gjithë anëtarët e Partisë Demokratike të bëhen pjesë e fushatës për zgjedhjen e Kryetarit të PD-së, i cili do të finalizohet me votimin e datës 22 maj 2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat