Rama: Shqipëria, në faqen e parë të dy gazetave më të mëdha të Gjermanisë

Shqipëria

Rama: Shqipëria, në faqen e parë të dy gazetave më të mëdha të Gjermanisë

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 16:33
Gazeta

Samiti BE-Ballkani Perëndimor që u mbajt dje në Tiranë është pasqyruar nga mediet e huaja. Kryeministri Rama ka postuar dy ballinat e dy gazetave më të mëdha në Gjermani dhe shprehet krenar për mbresat që ka lënë Shqipëria si vendi mikpritës i Samitit BE-Ballkani Perëndimor.

“Për herë të parë në histori Shqipëria merr lajmin dhe pamjen kryesore në hapësirën qendrore të faqes së parë të dy prej gazetave më të mëdha të Gjermanisë; për mirë natyrisht. Mbresat që kemi lënë dje për Shqipërinë si vend pritës dhe Tiranën si vendngjarje, janë realisht fantastike. Tek të gjithë”, shkruan Kryeministri në Facebook.

Samiti i Tiranës mes liderëve të Unionit dhe të rajonit të Ballkanit u konkretizua me përfitime konkrete për Ballkanin Perëndimor.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat