Meta uron besimtarët e krishterë për Pashkët, përcjell mesazhe edhe për dialogun në politikë - Bota Sot
Meta uron besimtarët e krishterë për Pashkët, përcjell mesazhe edhe për dialogun në politikë

Shqipëria

Meta uron besimtarët e krishterë për Pashkët, përcjell mesazhe edhe për dialogun në politikë

Më: 16 prill 2017 Në ora: 14:59
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, përcolli urimet e tij për festën e Pashkëve. Pas vizitës së bërë në Katedralen Ortodokse “Ngjalla e Krishtit”,  Meta, duke folur për mediat e pranishme, uroi të gjithë besimtarët krishterë dhe të gjithë qytetarët shqiptarë për një të nesërme më të mirë, duke sjellë në vëmendje një mesazh domethënës të Papa Françeskut.

“Kjo festë nisi dje me një mesazh të Papa Frençeskut për të ripërtërirë edhe dialogun për të rritur kapacitetet për të dialoguar. Sepse dialogu, bashkëpunimi, janë themelet e një shprese për një të nesërme më të mirë. Dhe kështu shpresojmë që këto Pashkë të sivjetshme të na ndihmojnë për këtë gjë që të kemi një të nesërme më të mirë”,- uroji  Meta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...