Dëborë, erë dhe shi! Si do të jetë moti për këtë të premte - Bota Sot
Dëborë, erë dhe shi! Si do të jetë moti për këtë të premte

Shqipëria

E hënë, 15 tetor 2018

Dëborë, erë dhe shi! Si do të jetë moti për këtë të premte

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 08:25
Ilustrim

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë motin deri në pas mesditës kur pritet shtim i vranësirave në pjesën më të madhe të vendit por kryesisht në ekstremet Veri – Jug ku priten edhe reshje të izoluara.

Pasditja fuqizon vranësirat në gjithë territorin, më të dendura në Jug dhe Qendër të cilat gjatë natës sjellin sërish reshje me intensitet deri mesatar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie me 2°C gjatë mëngjesit por nuk priten ndryshime të ndjeshme, në vlerat termike të mesditës.
Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim deri 2 ballë

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test